Prvoj generaciji učenika koji su uspješno pohađali nastavu na hrvatskom jeziku sa elementima nacionalne kulture u ponedjeljak su u Fondaciji Antun Gustav Matoš (AGM) u Beogradu svečano uručene svjedodžbe i prigodni darovi.
09:43 / 23.06.2026.
Autor: S.J./Glas Hrvatske
Autor:
S.J./Glas Hrvatske
Objavljeno:
23. lipanj 2026., 09:43
Prvoj generaciji učenika koji su uspješno pohađali nastavu na hrvatskom jeziku sa elementima nacionalne kulture u ponedjeljak su u Fondaciji Antun Gustav Matoš (AGM) u Beogradu svečano uručene svjedodžbe i prigodni darovi.
Nastavu je vodila profesorica hrvatskog jezika Dubravka Tinodi, a na svečanosti upriličenoj u povodu završetka školske godine svjedodžbe je primilo petnaestak učenika.
-Ovo je prva generacija i jedinstvena prilika za Beograd da su djeca mogla besplatno učiti hrvatski jezik sa elementima nacionalne kulture. Bila je ovo prigoda za okupiti se, rezimirati školsku godinu, ali isto tako i nagraditi djecu koja su, uz svjedodžbe, darivana slatkim paketima i sportskim rekvizitima, rekao je za Hinu upravitelj fondacije AGM Marin Piuković.
On je najavio da će Fondacija, uz potporu Hrvatskog nacionalnog vijeća u Srbiji (HNV), nastaviti program i sljedeće godine.
U ime Veleposlanstva Republike Hrvatske u Srbiji, prvoj generaciji učenika i roditeljima čestitao je zamjenik veleposlanika Ivan Zeko Pivač, ocijenivši da je ovo "povijesni trenutak za cijelu hrvatsku zajednicu u Beogradu i okolici" i pozvao da iduće školske godine odziv polaznika bude još masovniji.
Uz dodjelu svjedodžbi održan je i prigodan umjetnički program, takmičenje u vezivanju kravate i kratak kviz iz poznavanja jezika i nacionalne kulture.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora