Glas Hrvatske

09:43 / 23.06.2026.

Autor: S.J./Glas Hrvatske

Beograd: Uručene svjedodžbe prvoj generaciji učenika na hrvatskom jeziku

Uručenje svjedodžbi
Uručenje svjedodžbi
Foto: M. Piuković / ustupljeno

Prvoj generaciji učenika koji su uspješno pohađali nastavu na hrvatskom jeziku sa elementima nacionalne kulture u ponedjeljak su u Fondaciji Antun Gustav Matoš (AGM) u Beogradu svečano uručene svjedodžbe i prigodni darovi. 

Nastavu je vodila profesorica hrvatskog jezika Dubravka Tinodi, a na svečanosti upriličenoj u povodu završetka školske godine svjedodžbe je primilo petnaestak učenika.


-Ovo je prva generacija i jedinstvena prilika za Beograd da su djeca mogla besplatno učiti hrvatski jezik sa elementima nacionalne kulture. Bila je ovo prigoda za okupiti se, rezimirati školsku godinu, ali isto tako i nagraditi djecu koja su, uz svjedodžbe, darivana slatkim paketima i sportskim rekvizitima, rekao je za Hinu upravitelj fondacije AGM Marin Piuković.


On je najavio da će Fondacija, uz potporu Hrvatskog nacionalnog vijeća u Srbiji (HNV), nastaviti program i sljedeće godine.


U ime Veleposlanstva Republike Hrvatske u Srbiji, prvoj generaciji učenika i roditeljima čestitao je zamjenik veleposlanika Ivan Zeko Pivač, ocijenivši da je ovo "povijesni trenutak za cijelu hrvatsku zajednicu u Beogradu i okolici" i pozvao da iduće školske godine odziv polaznika bude još masovniji.


Uz dodjelu svjedodžbi održan je  i prigodan umjetnički program, takmičenje u vezivanju kravate i kratak kviz iz poznavanja jezika i nacionalne kulture.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!