Glas Hrvatske

21:33 / 07.03.2026.

Autor: Ivana Brailo Brnas

Službeno otvoren projekt Camino Dubrovnik

Camino Dubrovnik
Camino Dubrovnik
Foto: Glas Hrvatske / HRT

Blagoslovom hodočasnika ispred crkve svetog Jakova u Dubrovniku službeno je otvoren projekt Camino Dubrovnik. Pješačka staza od Dubrovnika do crkve svetog Jakova u Međugorju duga je 145 kilometara i dio je službene mreže Camino putova po Europi.

Projekt je osmišljen kao sedmodnevno pješačenje kroz mala naselja u Hrvatskoj i BiH, a hodočasnici danas prolaze prvom rutom - od Dubrovnika do Mokošice.

Tu je i posebna aplikacija sa svim informacijama, a plan je oživiti sela kroz koja Camino prolazi. Prve pečate u hodočasničke putovnice dobili su na Srđu.

Početak je ovo jedne nove lijepe priče o povezanosti dvaju gradova, duhovnom iskustvu te otkrivanju dosad skrivenih predjela Primorja i Hercegovine.

Camino Dubrovnik

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!