Glas Hrvatske

10:29 / 13.05.2021.

Autor: Tomislav Šikić

Rezultati literarnoga dijela natječaja "Ruke su..."

Foto: Glas Hrvatske

Foto: Glas Hrvatske

Foto: - / Glas Hrvatske

Objavljeni su rezultati literarnog dijela Međunarodnog likovno-literarnog natječaja "Ruke su život - oči, misao, utjeha,glazba i priča". Pristigla su 173 literarna rada iz više od pedeset škola iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Njemačke i Italije. Odluku o pobjednicima donijelo je stručno povjerenstvo u sastavu Ankica Tolić iz Düsseldorfa, Božana Brozović iz Neussa i Jadranke Gradac iz Essena.

- Djeca su u svojim radovim pisala pretežno o rukama njima bliskih ljudi, majki, očeva, baka i djedova, manje o svojim vlastitim, i na taj način isticala bitnost utjehe i ljubavi koje daju i pokazuju tuđe ruke. Osobito su bile naglašene majčine ruke - ističe Jadranka Gradac, članica žirija i dopredsjednica Matice hrvatske za Ruhrsko područje.

REZULTATI LITERARNOG NATJEČAJA “ Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča ” 2021

PJESMA

Prva nagrada
1.r Ruke su ljubav, Marko Mišerić, Velika Gorica, OŠ “Eugen Kumičić”, Nevenka Tomec - mentorica, 54.
2.r Volin, Sara Vukelić, Rijeka, OŠ Turnić Rijeka, Svjetlana Višnić - mentorica, 78.
3.r Ruke su život, Ivana Rabadan, Kaštel Lukšić, OŠ Ostrog, Ranka Tomaš - mentorica, 89.
4.r Ruke, Matea Kraljev, Zadar, PŠ Diklo, OŠ Š.K. Benje, Snježana Diklan - mentorica, 110.
5.r Zatresle se ruke, Tonka Bukulin, Zadar, OŠ Šime Budinića, Jadranka Dunatov - mentorica, 128.
6.r Ruke su život, Ela Alagić, BiH, Travnik, KŠC “Petar Barbarić”, OŠ Travnik, Ivana Zekić - mentorica, 144.
7.r Ruke su život, Lucia Mia Akmadžić , Slavonski Brod, OŠ “Đuro Pilar”, Maja Šimić – mentorica, 152.
8.r Ruke su priča, Edah Mujanović, BiH, Orašje, OŠ Orašje, Katarina Živković - mentorica 167.
9.r Slijepac, Bruno Poldrugač, Zagreb, Njemačka međunarodna škola, Lada Klaić - mentorica,171.
10.r Nema prijavljenih.
11.r Nema prijavljenih.
12.r Ruke naše, Domagoj Ante Radas, Saarbrücken, Hrvatska nastava Hessen i Saarland, Lucija Šarčević – ment., 174.

Druga nagrada
1.r Ruke, Nicole Gardijan, Šibenik, OŠ Jurja Dalmatinca, Ivana Vlaić – mentorica, 50.
2.r Ruke utjehe, Buga Habajec, Bedekovčina, OŠ Bedekovčina, Jadranka Krušelj - mentorica, 83.
3.r Ljubim ruke, Hana Mousattat, Zagreb, OŠ “Josip Juraj Strossmayer”, Marica Rukljač i Inga Mousattat - ment., 88.
4.r Ruke moje majke, Marija Samsa, Vrbovsko, OŠ Ivana Gorana Kovačića, Vesna Trope – ment., 116.
5.r Ruke, Maja Roberta Šerić, Solin, OŠ kralja Zvonimira, Anita Karin – mentorica, 133.
6.r Ruke su život, Filip Domić, BiH,Travnik, KŠC “Petar Barbarić”, OŠ Travnik, Ivana Zekić – mentorica, 145.
7.r Ruke, Lejla Mašić, BiH, Orašje, OŠ Orašje, Katarina Živković - mentorica, 154.
8.r Ruke, Lucija Kaščević, Oroslavje, OŠ Oroslavje, Vesnica Kantoci – mentorica, 168.
9.r Babičine ruke, Magdalena Baotić, Orašje, OŠ Orašje, Katarina Živković - mentorica, 172.

Treća nagrada
1.r Ruke rade sve, Zoa Mlinarić, Koprivnica, OŠ “Antun Nemčić Gostovinski”, Đurđica Pošta - mentorica, 48.
2.r Ruke su život, Fran Lukinić, Bjelovar, OŠ Rovišće, Renata Koprivnjak– mentorica, 59.
3.r Ruke moje bake, Ena Čičin-Mašansker, Koprivnica, OŠ Braće Radića, Vesnica Mlinarić - mentorica, 94.
4.r Ruke, Tomislav Trošelj, Zadar, PŠ Diklo, OŠ Š.K. Benje, Snježana Diklan - mentorica, 111.
5.r Što sve mogu ruke, Sandra Brstilo, Omiš, OŠ “Josip Pupačić”, Branka Mlinar – mentorica, 125.
6.r Ruke, Paola Novak, Macinec, OŠ Gornji Mihaljevec, Lidija Novak Levatić – mentorica, 148
7.r Ruke kroz život, Tina Petrinšak, Marija Gorica, OŠ Ante Kovačića, Ana Mlinar – mentorica, 155.
8.r Bako, Katja Skušić, Oroslavje, OŠ Oroslavje, Vesnica Kantoci – mentorica, 169.
9.r Hladni prsti, Anđela Gavrilović, Zagreb, Njemačka međunarodna škola, Lada Klaić – mentorica, 173.

Četvrta nagrada
1.r Ruke, Andrija Škugor, Šibenik, OŠ Jurja Dalmatinca, Ivana Vlaić – mentorica, 52.
2.r Ruke su život, Karlo Mandić, Mühldorf am Inn, Grundschule Mößling, Mateja Volarić – mentorica, 73.
3.r Ruke, Roza Zubčić, Ražanac, OŠ Jurja Barakovića, Ana Zekanović – mentorica, 92.
4.r Ruke, Ema Milanković, Kašina, OŠ Vugrovec – Kašina, Nataša Lambevska, 114.
5.r Rukama mogu svijet osvojiti, Una Bebek, Koprivnica, OŠ Braće Radića, Ivana Pintarić – mentorica, 130.
6.r Ruke, Tia Kos, Macinec, OŠ Gornji Mihaljevec, Lidija Novak Levatić – mentorica, 147.
7.r Ruke, Ema Hren, Donja Stubica, OŠ Donja Stubica, Danica Leštek, - mentorica, 156.
8.r Zašto baš ruke, Antonija Duh, Oroslavje, OŠ Oroslavje, Vesnica Kantoci – mentorica, 170.


SASTAV

Prva nagrada
1.r Nije bilo prijavljenih.
2.r Ruke su život, Filip Kotarski, OŠ Bedekovčina, Bedekovčina, Jadranka Krušelj – mentorica, 5.
3.r Ruke su najveći dar od Boga, Tea Đuranić, Bjelovar, III. OŠ Bjelovar, Nataša Brekalo – mentorica, 14.
4.r Ruke su život, Hana Moguš, Podgorač, OŠ Hinka Juhna Podgorač – PŠ Stipanovci, Monika Mužar – Kos, ment., 18.
5.r Ruke su život, Lorena Botica, SLavonski Brod, OŠ “Đuro Pilar”, Maja Šimić – mentorica, 19.
6.r Ruke naših majki, Martina Grizelj, BiH, Sovići, OŠ fra Stipana Vrljića Sovići, Marija Tomić – mentorica, 21.
7.r Ruke su…, Matea Gavrić, SLavonski Brod, OŠ “Đuro Pilar”, Maja Šimić – mentorica, 26.
8.r Rukama plesti haljine od niti oblaka, Laura Vojnić, Kašina, OŠ Vugrovec – Kašina, Renata Budak Lovrić – ment., 36.
9.r Ruke moga djeda, Nives Šivro, BiH, Travnik, KŠC “Petar Barbarić”, OŠ Travnik, Sanja Ledić – mentorica, 42.
10.r Nema prijavljenih.
11.r Čemu sve ruke služe, Mia Kastelić, Saarbrücken, Hrvatska nastava Hessen i Saarland, Lucija Šarčević – ment., 45.

Druga nagrada
1.r Nije bilo prijavljenih.
2.r Zagrljaj mojih ruku, Antonija Soldo, BiH, Sovići, OŠ fra Stipana Vrljića Sovići, Marija Tomić – mentorica, 3.
3.r Čarolija, Josip Vinković, Bjelovar, III. OŠ Bjelovar, Nataša Brekalo – mentorica, 11.
4.r Ruke moj život, Lara Meyer, Kastav, OŠ “Milan Brozović”, Marica Jurić –mentorica, 16.
5.r Ruke, Nicolo Santulin, Italija, Trst, HN u Trstu, Diana Njegovan-mentorica, 20.
6.r Ruke, Marija Bušći, BiH, Sovići, OŠ fra Stipana Vrljića Sovići, Marija Tomić – mentorica, 22.
7.r Ruke mogu sve, Vinka Katinić, Slavonski Brod, OŠ “Đuro Pilar”, Maja Šimić – mentorica, 28.
8.r Prijateljstvo bez granica, BiH, Zinaida Avdičević, Orašje, OŠ Orašje, Katarina Živković - mentorica, 33.
9.r Ruke jednog pirotehničara, Petra Belovitić, Zagreb, Njemačka međunarodna škola, Lada Klaić - mentorica, 43.
10.r Nema prijavljenih.
11.r Zahvalnost za ruke, Ema Kastelić, Saarbrücken, Hrvatska nastava Hessen i Saarland, Lucija Šarčević – ment., 44.

Treća nagrada
1.r Nije bilo prijavljenih.
2.r Ruke moje majke, Ema Vlašić, BiH, Sovići, OŠ fra Stipana Vrljića Sovići, Matilda Grubišić – mentorica, 2.
3.r Ograda, Niko Vuković, Bjelovar, III. OŠ Bjelovar, Nataša Brekalo – mentorica, 10.
4.r Ruke su život, Lea Grozdanoski, Kastav, OŠ “Milan Brozović”, Marica Jurić – mentorica, 15.
5.r Nema nagrade.
6.r Ruke, Eva Vukelić, Bjelovar , IV. OŠ Bjelovar, Željka Kalabek - mentorica,25.
7.r Ruke su život, Sara Vanjek, Grubišno Polje, OŠ Ivana Nepomuka Jermešića, Sandra Tuček - mentorica, 27.
8.r Ruke moga djeda, Petar Bušić, BiH, Sovići, OŠ fra Stipana Vrljića Sovići, Marija Tomić – mentorica, 31.
9.r Ne možemo bez ruku, Katarina Mula, Saarbrücken, Hrvatska nastava Hessen i Saarland, Lucija Šarčević – ment., 41.
Četvrta nagrada
1.r Nije bilo prijavljenih.
2.r Ruke su čudesne, Nika Mikašinović, Rijeka, OŠ Trsat, Valentina Petrić – mentorica, 6.
3.r Selo, Jana Klarić, Bjelovar, III. OŠ Bjelovar, Nataša Brekalo – mentorica, 9.
4.r Ruke su život, Hana Jukić, Italija, Trst, HN u Trstu, Diana Njegovan - mentorica, 17.
5.r Nema nagrade
6.r Ruke su život, Nora de Luca, Italija, Trst, HN u Trstu, Diana Njegovan - mentorica, 23.
7.r Ruke su život, Emel Čaušević, Italija, Trst, HN u Trstu, Diana Njegovan - mentorica, 29.
8.r Ruke, Ante Bušić, BiH, Sovići, OŠ fra Stipana Vrljića Sovići, Marija Tomić – mentorica, 32. /
8.r Ruke, Katja Skušić, Oroslavje, OŠ Oroslavje, Vesnica Kantoci – mentorica, 34

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!