U organizaciji Hrvatske državne samouprave, u Neprofitnon poduzeću Croatica, 26. ožujka održana je promocija dvojezične knjige Sokcsevits Dénes/ Dinko Šokčević: A magyarországi horvátok rövid története / „Kratka povijest Hrvata u Mađarskoj”.
08:00 / 30.03.2022.
Autor:
Autor:
Objavljeno:
30. ožujak 2022., prije 2 mjeseca
U organizaciji Hrvatske državne samouprave, u Neprofitnon poduzeću Croatica, 26. ožujka održana je promocija dvojezične knjige Sokcsevits Dénes/ Dinko Šokčević: A magyarországi horvátok rövid története / „Kratka povijest Hrvata u Mađarskoj”.
U ime domaćina pozdravne riječi uputio je ravnatelj Croatice Čaba Horvath.
Uz autora Dinka Šokčevića o knjizi su govorili predsjednik Hrvatske državne samouprave Ivan Gugan, državni tajnik za vjerske i narodnosne odnose Miklós Soltész, zamjenik državnog tajnika Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske Dario Magdić i veleposlanik Republike Hrvatske u Budimpešti Mladen Andrlić.
Ova dvojezična knjiga ima ukupno 120 stranica i bogato je ilustrirana fotografijama. Služi, moglo se čuti na predstavljanju, za bolje upoznavanje hrvatske zajednice u Mađarskoj za čim vlada veliko zanimanje. Knjigu je na mađarski jezik preveo Ivan Tomek.
Sugovornici Andrije Pavlekovića su predsjednik HDS Ivan Gugan te autor Dinko Šokčević.
Intervju Andrije Pavlekovića s Ivanom Guganom i Dinkom Šokčevićem
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora