Glas Hrvatske

14:44 / 07.08.2026.

Autor: Antunela Rajič

Ovdje Hrvatska, a tko je tamo? 07.08.2026

Luka Tanfara
Luka Tanfara
Foto: -- / Luka Tanfara

Hrana nije samo ono što se nalazi na tanjuru. Ona može biti uspomena na djetinjstvo, obiteljski stol, nedjeljno jutro, blagdansko okupljanje ili mjesto iz kojeg potječu naši roditelji i preci.


Naš današnji gost najbolje pokazuje kako se ljubav prema kuhanju može povezati s obiteljskom tradicijom, hrvatskim identitetom, humorom i suvremenim društvenim mrežama.


Luka Tanfara ima 31 godinu, živi u Sydneyu i australsko-hrvatskog je podrijetla. Na društvenim mrežama vodi kulinarski projekt pod nazivom „Only Pans by LT“. U svojim videima priprema različita jela, a posebno mjesto zauzimaju hrvatski klasici koji ga vraćaju obitelji, djetinjstvu i otoku Krapnju, odakle potječe njegova obitelj.


S Lukom smo razgovarali o tome kako je otkrio ljubav prema kuhanju, koliko truda ulaže u stvaranje videosadržaja, kako je nastalo ime njegova projekta, što za njega znače hrvatski korijeni te zašto vjeruje da hrana može povezati ljude različitih kultura i 


Ovdje Hrvatska, a tko je tamo?

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!