Glas Hrvatske

09:11 / 27.09.2025.

Autor: David Rey

Hrvatski proizvodi u Boliviji

Productos croatas en Bolivia / Hrvatski proizvodi u Boliviji
Productos croatas en Bolivia / Hrvatski proizvodi u Boliviji
Foto: Bárbara Cronembold / /

Bolivijski poduzetnik Tomislav Kuljis odlučio je istražiti mogućnost ulaska hrvatskih proizvoda na južnoameričko tržište.

- Na jednoj konferenciji u Zagrebu predstavio sam uspjehe bolivijske tvrtke u uvozu hrvatskih proizvoda. Dobio sam nagradu za posebne zasluge u razvoju trgovinskih veza između Hrvatske i Bolivije. Tom prilikom uspostavio sam kontakte s jednom hrvatskom tvrtkom kako bih im pružio podršku u plasiranju hrvatskih proizvoda na južnoameričko tržište. Na ovaj eksperiment me inspirirala misao o mom ocu, koji je oduvijek bio trgovac. U spomen na njega, odlučio sam dati priliku hrvatskim proizvodima kako bih vidio hoće li biti prihvaćeni na bolivijskom tržištu. Na naše ugodno iznenađenje, proizvodi su se prodavali bolje nego što smo očekivali, a već imamo i nove narudžbe. Tako se hrvatski proizvodi vraćaju na police bolivijskog lanca supermarketa, kaže Kuljiš. 


- Moj otac, Mateo Kuljiš, podrijetlom s hrvatskog otoka Visa, emigrirao je u Boliviju gdje je pokrenuo posao s preradom krzna i kože. Bio je veliki dobrotvor. Za svoje izvanredne društvene zasluge dobio je odlikovane bolivijske vlade, naglašava bolivijski poduzetnik Tomislav Kuljis.


Bolivijski poduzetnik odaje počast svojim hrvatskim korijenima i vrijednoj obiteljskoj tradiciji.

Tomislav Kuljiš

Tomislav Kuljiš

Foto: Bárbara Cronembold / /

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!