Glas Hrvatske

10:00 / 13.03.2022.

Autor: Slavica Štefić

Izabrani najbolji radovi

Između tisuću radova

Između tisuću radova

Foto: snimka zaslona / -

Nakon prikupljenih tisuću likovnih i dvjestotinjak literarnih radova izabrani su najbolji radovi pristigli na Međunarodni likovno-literarni natječaj Iserlohn - Essen - Zaprešić - Podgorač - Novi Sad - Sovići 2022 na temu "Mudrost osmijeha, a ne podsmijeha". Ovaj natječaj bio  je raspisan za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole ( iz Njemačke do 12. razreda).

Ovaj međunarodni natječaj i ove godine organizirali su  umjetnici Ankica i Ante Karačić iz Iserlohna uz podršku Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, ove godine na temu “Mudrost osmijeha a ne podsmijeha”.


Rezultati za sudionike od 5. – 8. razreda:


Posebnu nagradu dobili su Katarina Hometa 6. r i Helena Hometa 8. r. Hemer, Njemačka, te grupni rad, LR. CroArt Iserlohn. 


Prvo mjesto osvojio je Zvonimir Vrukanović 8. r. OŠ. D. Domjanić Zagreb, mentor Nina Brkić, a drugo David Peroš 5. r. OŠ. D. Domjanić Zagreb, Dominik Lednicki 7. r. OŠ. D. Domjanić Zagreb iste mentorice i Ernest Cerina 5. r., OŠ. V. Nazor Rovinj, mentor Toni Žufić. Treće mjesto dijele Melani Vukić 7. r. OŠ. D. Domjanić Zagreb, mentor Nina Brkić, Martina Kosar 7. r. IV OŠ. Bjelovar, mentor Željka Kalaba, Lilla Bengyeszkov 6. r. HOŠIG Budimpešta, Mađarska, mentor Zoltan Csomos, Suzana Golić 7. r. OŠ Matko Vuković, Subotica, mentor Sanja Beđik, Gabriela Stanescu 8. r. OŠ. Lupak Rumunjska, mentor Andreea Fechita, Mihaela Valentina Anka 6. r., Hrvatska gimnazija Karaševo, Rumunjska, mentor Radulescu Gabriele Florina, Magdalena Polić 9. r. OŠ. F. Dallera Vir BiH, mentor Marija Mikulić Topić, Lana Pejić 9. r. OS. Fra S. Vrljića, Sovići, BiH, mentor Jure Pešorda, Domagoj Grubišić 5. r. OŠ. Fra S. Vrljića, mentor Tonka Boban, Tomislav Radović 5 r. OŠ. Njegoš Kotor, Crna Gora, mentor Valentina Sertić.


Četvrto su mjesto osvojili Klara Paska 7. r. OŠ. I. B. Slovaka Jelisavac, mentor Katarina Majhenik, Valentina Šteko 5. r. HN Bavarska, mentor Tea Barić, Mare Ćurković 7. r. OŠ. Remete Zagreb, mentor Josipa Pentić, Monika Pleše 7. r. OŠ. V. Nazor Crikvenica, mentor Suzana Kljuš, Igor Dolaš, Komarevo Češka, mentor Marijana Petrović Mikulić, Majda Tiršek 7. r. OŠ. Vojnić,, mentor Anica Globan Kovačić, Maja Ganić 8. r. OŠ. Mladost Jakšić, mentor Sanja Mišić, Niko Kocijan 5. r. OŠ. Belica, mentor Emina Kefelja, Lorena Barišić 7. r. OŠ. A. Bauer Vukovar, mentor Mia Marušić i Martina Mandić 6. r. OŠ. Lipovac, mentor Marija Mendeš.


Rezultati za sudionike od 1. do 4. razreda:


POSEBNA NAGRADA

Dvanajet učenika 1 r.OŠ. Bijači Kaštel Novi grupni rad,mentor Terezija Zokić

Osam učenika 4.r.OŠ. Bijači-Kastel Novi grupni rad,mentor Benita Vladušić


PRVO MJESTO

Matej Sabljarić 4 r. PŠ. Cerovec Vukmanički,mentor Ana Prepolec Padežanin

Igor Puklek 2 r. OŠ. T. Goričanca Mala Subotica,mentor Ljiljana Rinkovec


DRUGO MJESTO

Petar Žgela 3 r. OŠ. III.Bjelovar,mentor Suzana Turković

Lorena Vujnovac 3 r. OŠ.I.Kukuljevića Belisce,mentor Karmen Soldo

Roko Ukalović 1 r. OŠ.Zadarski Otoci Zadar, mentor Željka Diklan

Maria Jovanak 4 r. OŠ.Lupak Rumunska, mentor Marija Vlašić

Mila Licčna 1 r. OŠ.Zadarski otoci Zadar, mentor Renata Andrović


TREĆE MJESTO

Lara Đukić 1 r. OŠ. I.G.Kovačić Delnice, mentor Ksenija Marincel

Marko Ganić 2 r. PŠ.Voloder Popovača, mentor Ljiljana Košak

Lana Foldi 3 r. OŠ.H.Juhna Podgorač, mentor Monika Mužar Kos

Andrej Boban 4 r. OŠ.Fra S.Vrljića Sovići, mentor Marija Panđžić

Lora Marković 2 r. OŠ A.Nemčić Koprivnica, mentor Đurđica Pošta

Tincul Tania Dvojezična gimnazija Karaševo Rumunjska,mentor Ana Filca

Jana Klarić 4 r.III. OŠ. Bjelovar, mentor Natasa Brekalo

Marta Marinović 3 r. OŠ.Josipovac, mentor Andrijana Sili

Leona Ralić 4 r. OŠ.LJ.Gaj Zapresic, mentor Martina Velkov


ČETVRTO MJESTO

Mila Nerlović 1 r. OŠ.G.Krklec Zagreb, mentor Marija Devcić

Evita Ljuboja 2 r. OŠ.Podmurvice Rijeka, mentor Lorena Andreškić

Grupa ucenika 2 r. OŠ.Mertojak Split, mentor Roberta Barić

Dora Švegar 3 r.Cape Diem Karlovac, mentor Aleksandra Škrtic

Patricija Bilaver 3 r. OŠ.V.Nazora Škabrnja, mentor Marina Ivković

Vito Perčić CZOO Goljak Zagreb, mentor Ljubica Bosilj

Tamara Ignjac 1 r. OŠ.Ladimirevci PŠ.Ivanovci Valpovo, mentor Marina Arambašić

Petru-Ilie Nebunu OŠ Lupak Rumunjska, mentor Mariana-Florentina Busca

Mia Vitez 2 r. OŠ. Kneginjec Gornji, mentor Lidija Novosel

Vukovarski leptirići grupni rad Vukovar, mentor Tina Stojanović

Ramona Slišurić 4 r. OŠ.A.Starčevića Resetari, mentor Slađana Ninković

Nikolina Ževnar 3 r. OŠ.Rovišće, mentor Renata Koprivnjak

Lana Pukšec 4 r. OŠ Vugrovec-Kasina, mentor Nataša Lambevska

Ana Gudelj 1 r. PŠ.Crvenica Tomislavgrad BiH, mentor Janja Zorić

Grupni rad 3 r. OŠ.Franice D.Mačet Vir-Posušje Bih, mentor Mirjana Đerek

Emanuela Perović 2 r. OŠ Podgorač H.Juhana, mentor Goranka Sarka

Marija Vokić 3 r. OŠ Fra S.Vrljićca Sovići Bih, mentor Matilda Grubišić

Šaban Stanić 1 r. OŠ.J.Pupačić Omiš, mentor Martina Milina

Lara Martinović 3 r. OŠM.Š.Gamiršek Vrbanja, mentor Katica Vareševac

Mara Penelope Kunz 1 r. HN.Sarland, mentor Lucija Šarcevic

Niko Kukin 3 r. OŠ.E.Kumičića Rijeka, mentor Vesna Raspolić

Ela Milanović 3 r. HN.Hessen Njemačka, mentor Martina Kozina

Jana Ibriks 3 r. OŠ.K.Tomislava Našice, mentor Jasmina Vidaković

Tara Šantek 2 r. OŠ.Glina.Glina, mentor Maca Perković

Antonija Kolveši 4 r. OŠ.Podmurvice Rijeka, mentor Nikolina Antić

Grgur Padežanin 3 r. OŠ.Rečica -Karlovac, mentor Jasminka Alinčić

Julijana Nagy Šoja 2 r. HN.Budimpešta Mađarska

Blaž Bival 4 r. OŠ.Oroslavje, mentor renata Posavec

Nensi Harkanovac 4 r. OŠ.Ladimirevci PŠ.Ivanovci, mentor Ljiljana Marinjak

Latchici Gabrijela OŠ.Lupak Rumunska, mentor Muselin Maria

Tincul Adrian Marian 4 r. Dvojezicna gimnazija Karaševo Rumunska, m.Polec

Angela-Teodora

Antonica Patrisia Alesia 1 r. OŠ.Lupak Rumunjska, mentor Ephardt Meja Monia

Mia Gorički 1r. OŠ.Bedekovčina, mentor Melita Ogrinšak

Anastazija Gorgevska 2 r.OUFAIK Tarace Makedonija, mentor Kate Dimovska

Kamela Kožic 3 r. OŠ.Konjušina, mentor Maja Đurđinovski

Marta Budimir 1 r. OŠ.Franica Dallera PO.Dubrave-Vir Posusje, m.Iva Dragun

Borna Strah 2 r. OŠ.Braća Radić Koprivnica, mentor Ines Turk

Laura Lovrek 3 r. OŠ.Bistra, mentor Sandra Škrlin

Dorothea Polak 3 r. OŠ.Z.Franka Kutina, mentor Vesna Kosak


Prva izložba radova s natječaja bit će održana 4. travnja u OŠ. Lj. Gaj Zaprešić, a istoga dana će Ankica Karačić održati radionicu s djecom OŠ. Goljak Zagreb. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!