Pristigli radovi (Foto: Ante Karačić/ustupljena fotografija) Pristigli radovi (Foto: Ante Karačić/ustupljena fotografija)

Iako je zbog pandemije bilo upitno postavljanje izložbe i odabir najboljih, gradske vlasti Iserlohna odlučile su dopustiti održavanje, pojasnivši da se radi o najvažnijem kulturnom događaju u tome njemačkom gradu.

Natječaj je ove godine protekao u posebnom ozračju zbog pandemije koronavirusa. 

Organizatori Ankica i Ante Karačić posebno pohvaljuju hrvatsku nastavu Bavarske i Hessena te Croart Iserlohn iz Sjeverne Rajene - Vestfalije. 

Od radova pristiglih iz drugih zemalja, posebno ističu one iz Rumunske, Makedonije, Mađarske i BiH iz koje su sudjelovale gotovo sve škole iz trokuta Posušje-Grude-Tomislavgrad.

Na ovogodišnji natječaj i temu “Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča” pristiglo je više od tisuću radova iz 150 hrvatskih škola.

U Gradskoj galeriji Iserlohn sve je radove pomno pregledao žiri u sastavu: dr. Reinhard Veit, direktor umjetničke škole, Reiner Danne, direktor gradske galerije i Cirnelija Merkl redaktor u IKZ te su potom odlučili o najboljima. Odluku žirija, odnosno rezultate natječaja, donosimo u cijelosti.

Foto: snimka zaslona/Ankica Karačić/Facebook

Reultati od 1- do 4. razreda

PRVA NAGRADA

1. Vito Fustin 4r. Zadar, OS.Zadarski Otoci Zadar, Zeljka Diklan nastavnik

2. Ivan Fantov 4r. Zadar, OS. Zadarski Otoci Zadar, Andjelina Grancaric nastavnik

3. Ina Butorac 3r. Gerschofen, HN. Bavarska, Filip Oguic nastavnik

4. Marieta Tomic 1r. Zadar, OS.Stanovi Zadar, Sandra Tomic nastavnik

5. Vinka Petrovic 4r. Delnice, OS.I.G. Kovacic Delnice, Ksenija Marincel nastavnik

DRUGA NAGRADA

1. Gabrijela Bebic 4r. Lipovac, OS. Lipovac, Ivana Rendulic nastavnik

2. Masa Karaga 2r. Benje, OS.S.Kozica Benje, Sandra Tomic nastavnik

3. Marija Gudelj 3r. Crvenica-Tomislavgrad BiH, PS.Crvenica, Janja Zoric nastavnik

4. Luis Bevanda 3r. Kelkheim, HN.Hessen Njemacka, Monika Sabic nastavnik

5. Paula Babic 4r. Bedekovcina, OS. Bedekovcina, Melita Ogrinsak nastavnik

6. Lea Markovinovic 2r. Bjelovar, III OS. Bjelovar, Suzana Turkovic nastavnik

7. Hiba Mousattat 3r. Zagreb, OS.J.J.Strosmaera Zagreb, M.Rukljac i I. Mousattat n.

8. Vanesa Kasapovic 3r. Ivanovci, PS.Ivanovci, Ljiljana Marinjak nastavnik

9. Ivana Landup 2r. Zagreb, OS.Retkovec, Karmen Jurcevic nastavnik

10. David Majdancic 3r.Cerovac Vukmanicki,PS.Cerovac Vukmanicki,Ana Prepolec n.

11. Osam ucenika 3.r. Kastel novi,  OS.Bijaci Kastel novi, Benita Vladusic nastavnik

TREĆA NAGRADA

1.Zara Gambiraza 4r.Zadar,OS.Zadarski Otoci,Renata androvic nastavnik

2. Noa Trkulja 2r.Pula,OS.Veruda Pula,Dea Dragosavac nastavnik

3. Marta doric 4r.Ivanovci,PS.Ivanovci,Marina Arambasic nastavnik

4. Tea Bosman 3r.Koptivnica,OS.Braca Radic Koprivnica,Vesna Mlinaric n.

5. Franka Grgac 4r.Koprivnica,OS.Braca Radic Koprivnica,Vesna Petrusic n.

6. Paola Kevilj 4 r.Vir BiH,OS.F.Dellera Vir-Dubrave,Mirjana Derek nastavnik

7. Mara Strand 1r.Mala Subotica,OS.T.Goricanca,Ljiljana Rinkovec nastavnik

8. Mateo Mamut 4r.Zadar,OS.Zadarski Otoci,Andjelins Grancaric nastavnik

9. Ivan Perica 3r.Zadar,OS.Zadarski Otoci,Jasminka Basic nastavnik

10. Gita Bonic 4r.Nasice,OS.D.Pejacevic,Marina Mihalj nastavnik

11. Ana Turina 2r.Ogulin,I OS.Ogulin,Ivana Salopek Turina nastavnik

12. Danijel Funaric 2r.Vrpolje,OS.I.Mestrovic Vrpolje,Irena Flider nastavnik

13. Pet ucenika 1r.Tetovo,RS.Macedonija,Katica Dimovska nastavnik

ČETVRTA NAGRADA

1. Tea Jakopovic 2r.Konjscina,OS.Konjscina,Maja Djurdjinovski nastavnik

2. Josip Juric 4r.Vukovar,U.Vukovarski leptirici,Tina Stojanovic nastavnik

3. Mia Novak 4r.SV.Djurd,OS.SV.Djurd,Davorka Bozic nastavnik

4. Ema Slunjski 2r.Rovisce,OS.Rovisce,Renata Koprivnjak nastavnik

5. Gita Curin 2r.Skabrnja,OS.V.Nazora Skabrnja,Marina Ivkovic nastavnik

6. Matias Sucic 2r.Vrbanja,OS.M.S.Gamirsek Vrbanja,Katica Varesevac n.

7. Filip Leskovic 1.r.Lipovljani,OS.J.Kozarca Lipovljani,Ljiljana Kosak n.

8. Ivano Peic 1r.Koprivnica,OS.A.N.Gostovinski,Djurdjica Posta n.

9. Paula Sokac Munchen,HN.Bavarska,Marko Filipovic nastavnik

10. Tara Varzic 2r.Ivanovci,PS.Ivanovci,Marija Bulat nastavnik

11. Lukas Mikulcic 2r.Kutina,OS.Z.Franka Kutina,Vesna Kosak n.

12. Lana Foldi 2r.Podgorac,OS.H.Juhna podgorac,Monika Muzar n.

13. Roza Rodin 1r.Sibenik,OS.J.Sizgorica sibenik,Helena Saric n.

14. Z.Ana Postojnski 2r.Bedekovcina,OS.Bedekovcina,Jadranka Kruselj n.

15. Eva Papic 2r.Split,OS.Bol Split,Danijela Maurac nastavnik

16. Lana Lukinovic 1r.Rovisce,OS.Rovisce,Melita Pek nastavnik

17. Lea Gatacki 4r.Zagreb,CO.Goljak Zagreb,Lj.Biósilj i D.Horvat n.

18. Nina Roksandic 3r.Bjelovar,III OS.Bjelovar,Natasa Brekalo n,

19. Sasa Andrasec 4r.Cakovec,OS.Strahoninec,Marija Mestric n.

20. Luka Bevanda 1r.Kelheim ,HN.Hessen D.Monika Sabic n.

21. Borna Strah 1r.Koprivnica,OS.B.Radica,Ines Turk nastavnik

22. Nikol Martinovic 4r.Essen,LR.Croart Iserlohn D.A.Karacic n.

23. Roko Zovko 2r.Ilok,OS.J.Benesica Ilok,Jarmila Mudroh n.

24. Marko Novakovic 4r.Ilok,OS.J.Benesica ilok,Ivana Augustinovic n.

25. Lota Uhlarik 2r.Vukovar,OS.A.Bauera Vukovar,Sanja Dosen n.

26. Ela Batakovic 2r.D.Bistra,OS.Bistra,Sandra Skrlin nastavnik

27. Katija Sikinger 2r.Koprivnica,OS.A.N.Gostovinski,Natalija Socev n.

28. Mara Tusek 2r.Zagreb,OS.Trnjanska, Ivancica Tajsl Dragicevic n.

29. Petra Mihaljevic 2r.Josipovac,OS.Josipovac,Andrijana Sili n.

30. Lucija Fantov 4r.Benje,OS.Benje,Snijezana Diklan nastavnik

31. Vita Kecer 4r.Cakovec,I OS.Cakovec,Velimira Vinkovic n.

32. Renata Sidak 4r.Koncanica,OS.J.Ruzicke,Amalija Husak n.

33. Melani Jajas 2r.Pirovac,OS.Pirovac,Ljerka Kendes n.

34. Paula Vodopija 3r.Filip i Jakov,OS.F.iJakov,Drazena Strpic n.

35. Ana Rados 4r.Tomislavgrad BiH,PS.Seonica,Anica Bagaric n.

36. Korina Cutuk 3r.Zadar,OS.Zadarski Otoci,Antonija Klaric n.

37. Zajednicki rad Zagreb,OS.Voltino ,Corko,Kutlaca,Nikolic n.

38. Julija Berger 3r.Zapresic,OS.LJ.Gaja,Mattina Velkov n.

39. Iva Dirlic 4r.Kastel Stafilic,OS.Bijaci,Terezija Zokic n.

 

Rezultati od 5. – 8. razreda

PRVA NAGRADA

1. Chiara Calcih 6r.Rijeka,OS.Nikola Tesla Rijeka,Igor Malnar nastavnik

2. Tamara Bucan 8r.Benje.OS.Simuna Kozica Benjr,Ivana Peric nastavnik

3. Sandra Kristofic 8r.Zagreb,OS.D.Domjanic Zagreb,Nina Brkic nastavnik

DRUGA NAGRADA

1. Margareta Zora Jurak 6r.Rijeka,OS.Nikola Tesla Rijeka,Igor Malnar nastavnik

2. Marija Forst 8r.Zagreb,OS.D.Domjanic Zagreb.Nina Brkic nastavnik

3. Vanesa Gishani 8r.Zagreb,OS.D.Domjanica Zagreb,Nina Brkic nastavnik

4. Katarina Hometa 5r.Hemer Njemacka,LR.Croart Iserlohn,Ankica Karacic nastavnik

5. Leona Car 5r.Vukovar,U.Vukovarski leptirici VukovarTina Stojanovic nastavnik

6. Petra Nekic 5r.Zagreb,OS.M.Lovraka Zagreb,Bernadica Mazar nastavnik

7. Matija Prlic 9r.Sovici BiH,OS.Stipana Vrljica Sovici,Anita Maric Bilic nastavnik

8. Sara Peterreins 8r.Munchen,Hrvatska nastava Bavarska,Marko Raic nastavnik

TREĆA NAGRADA

1. Mita Mirjana 7r.Karasevo Rumunska,gimnazija Karasevo.Borcescu Aida Adina nastavnik

2. Marijana Gurka Komarevo,Centar za rea. Komarevo,Mirjana Petrovic Mikulic nastavnik

3. Korana Drakulic 7r.Cakovec,I OS.Cakovec,Slavica Pospis nastavnik

4. Nikola Ljubic 5r.Rosenheim Njemacka,Hrvatska nastava Bavarska,Mateja Volaric nastavnik

5. Sara Nedic 9r.Orasje BiH,OS.Orasje,Katarina Zivkovic nastavnik

6. Lana Horvat 7r.Tordinci,OS.Tordinci,Marija Skrobo Arambasic nastavnik

7. Lilla Bengjeskov 5r.Budimpesta Madjarska,HOSIG Budimpesta,Zoltan Csomos nastavnik

8. Lucija Soldo Kutijevo,OS.Z.Turkovic Kutijevo,Sanja Misic nastavnik

9. Marija lovric 5r.Zagreb,OS M.Lovraka Zagreb,Bernadica Mazar

10. Helena Hometa 7r.Hemer Njemacka,LR.Croart Iserlohn,Ankica Karacic nastavnik

ČETVRTA NAGRADA

1. Branka Karloci 8r.Kotriba,OS.J.Horvata Kotriba,Barbara Salaj Zlatar nastavnik

2. Martina Kosar 6r.Bjelovar,IV OS.Bjelovar,Zeljka Kalabek nastavnik

3. Einar Miletic 5r.Rijeka,OS.N.Tesla Rijeka,Igor Malnar nastavnik

4. Tara Milita Daniela 8r.Karasevo Rumunska,Gimnazija Karasevo,Andrea Fechita nastavnik

5. Laura Kelis 7r.Bregana,OS.Milana Langa Bregana,Josipa Pentic nastavnik

6. Andrea Sinovge 8r.Zagreb,OS.D.Domjanic.Nina Brkic nastavnik

7. Antonio Matek 8r. Zagreb,OS.D.Domjanic,Nina Brkic nastavnik

8. Antun 5r.Zagreb,OS Nad Lipom Zagreb

9. Lana Utrobicic 5r.Omisj,OS.J.Pupacic Omis,Branka Mlinar nastavnik

10. Stjepan Prlic 9r.Sovici BiH,OS.S.Vrljica Sovici.Anita Maric Bilic nastavnik

11. Anja Tornec 7r.Zagreb,OS. J.Kastelana Zagreb,Martina Rzounek nastavnik

12. Gabrijela Horvat  8r.Zagreb,OS.P.Preradovica zagreb,Alemka Miklic nastavnik

13. Lavanda Matutinovic 8r.Murter,OS.Murterski Skoji Murter,Ivana Skroza nastavnik

14. Mara Zoricic 6r.Zagreb,OS.J.J.Strosmajera Zagreb,Ivona Biocic Mandic nastavnik

15. Daria Tome 7r.Karlovac,OS.D.jarnevic Karlovac,Vladimira Ribic nastavnik

16. Natelija Berkovic 6r.Tordinci,OS.Tordinci,Marija Skrobo Arambasic nastavnik

17. Ana milisic 6r.Soljani,OS.J.Kozarca Soljani,Ana Dragic nastavnik

18. Lucija Krajnik 5r.Kasina,OS.I.Mazuranica Kasina,Verica Jadanac nastavnik

19. Fran Pomor 5r.Belica,OS.Belica,Emina Kefelja nastavnik

20. Maja Katalinic 7r.Krusanec-Cakovec,OS.Krusanec,Ida Domisljanovic nastavnik

21. Petra Babara 8r.Bibinje,OS.S.Radica Bibinje,Alma Zednik nastavnik

22. Ivona Mrkonjic 6r.Bacarska,HN.Bavarska,Mateja Volaric nastavnik

23. Nikolina Dolanec Zagreb,OS.dr.I.Merz Zagreb,Lahorka Rozic nastavnik

24. Vitav Anita Julia 5r.Karasevo Rumunska,Gimnazija Karasevo,Radulescu Gabriela Florina nastavnik

24. Antonio Miskic 6r.Mirkovci,OS.N.Trsle Mirkovci,Marija Skrobo Arambasic nastavnik

25. Gabrijel Novosel Domasinec,OS.Domasinec,Emina Kefelja nastavnik